معرفی انواع روش‌ های سئو سایت + آموزش

انواع روش‌ های سئو سایت

انواع روش‌ های سئو سایت tiartstudio.ir


امروزه تمامی صاحبان مشاغل و کسب‌و‌کارهای آنلاین دارای یک وب‌سایت هستند، زیرا به اهمیت آن مبنی بر رشد و شکوفایی تجارت خود پی برده‌اند. برای بازاریابی بهتر و حضور فعال در موتورهای جستجوگر گوگل، باید روش‌های صحیح و اصولی را به کار برد و یکی از ضروریات آن رعایت سئو سایت است و هر یک از دارندگان وب‌سایت و بیزینس های مرتبط با فروش، به دنبال انجام آن می‌باشند.

سئو سایت به منزله‌ی به کارگیری مجموعه‌ای از قواعد و روش ها است که نتیجه‌ی آن منجر به بهبود رتبه‌ی یک وب‌سایت در موتور جستجوگر گوگل می‌شود و جایگاه آن را ارتقا می‌بخشد و این عوامل نقطه قوتی برای افزایش ترافیک سایت و جلب تعداد بیشتر مخاطب است که در نهایت هر یک از آن‌ها تبدیل به مشتری خواهند شد. از نتایج مثبت سئو سایت، افزایش فروش و کسب درآمد بیشتر است.

نکته‌ی قابل توجه برای سئو سایت، درک این مطلب است که یک فعالیت تخصصی به شمار می‌رود و نیازمند دانش و آگاهی بوده و به مرور زمان، نتایج آن قابل مشاهده است.

در ادامه به معرفی انواع روش‌های سئو سایت می‌پردازیم که به سه دسته‌ی سئو کلاه سفید یا وایت هت، سئو کلاه سیاه یا بلک هت و سئو کلاه خاکستری تقسیم‌ بندی می‌شوند و هر یک از آن‌ها دربردانده ویژگی های خاص بوده و به گونه ای متفاوت انجام می‌شوند.

انواع روش‌ های سئو سایت

سئو کلاه سفید:

این روش از سئو سایت را سئوی اخلاقی می‌نامند زیرا برگرفته از مجموعه روش ها و تکنیک های معرفی شده از سوی گوگل برای فعالیت بهینه تر وب‌سایت است. اگر چه که استفاده از روش سئو کلاه سفید، فعالیتی طولانی و زمان‌بر است ولی یکی از بهترین روش ها محسوب می شود، زیرا کاملا مورد تایید گوگل بوده و رتبه سایت را به شیوه‌ا‌ی کاملا معقول و اصولی افزایش می‌دهد.

به کمک روش سئو کلاه سفید، می توانید انتظار افزایش وجهه و اعتبار بیشتر نزد گوگل را داشته باشید. زیرا یکی از بهترین و اثربخش ترین ابزارهای بازاریابی آنلاین در جهت کسب رتبه‌ی بالاتر و جذب مخاطب است. نکته‌ی مهم در استفاده از این روش، برنامه‌ریزی برای مدت طولانی و نظارت مداوم در به کاربردن تکنیک های آن است. یعنی نیازمند زمان بوده و کاملا نتیجه‌بخش است.

سئو کلاه سفید به منزله‌ی استفاده از روش های مناسب برای بهینه‌سازی سئو سایت، همچون درج محتوای با کیفیت، استفاده از کلمات کلیدی مناسب، رعایت چگالی کلمات، افزایش ترافیک و… می باشد که نشان از استاندارد بودن اقدامات و فعالیت های انجام شده دارد.

سئو کلاه سیاه:

برخی از دارندگان سایت ها، می خواهند فعالیت های خود را به گونه‌ای انجام ‌دهند که در مدت زمانی بسیار کوتاه پیشرفت نموده و رتبه‌ی سایت خود را در گوگل افزایش دهند. به همین دلیل، سراغ راه های میانبر می‌روند تا با تکیه بر آن‌ها بتوانند اصول و قواعد را زیر پا گذاشته و به سرعت پیشرفت کنند. غافل از اینکه گوگل بسیار هوشمند است و این روش ها از سوی گوگل تقلب محسوب شده و پس از مدتی منسوخ می‌شوند و هیچ ارزش و اعتباری نخواهند داشت. در نظر داشته باشید که از طریق روش سئو کلاه سیاه، احتمالا در رتبه های بالاتر گوگل گنجانده می‌شوید، ولی این موفقیت طولانی نبوده و مدت آن بسیار کوتاه است. پس از آن، حتما با شدت بیشتری کاهش رتبه خواهید داشت و چه بسا امتیاز منفی دریافت نمایید.

توصیه می‌شود که در استفاده از روش کلاه سیاه، محتاطانه عمل نمایید، زیرا مخاطبان شما در هنگام مشاهده‌ی سایت و به دلیل مواجهه با محتوای نامناسب، احساس خوبی نداشته و از آن خارج می‌شوند و همچنین امکان اسپم شدن وب‌سایت وجود دارد.

سئو کلاه خاکستری :

در ادامه ی انواع روش‌ های سئو سایت این روش از سئو سایت، ترکیبی از دو روش دیگر، یعنی سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه است و در آن از تکنیک هایی استفاده می‌شود که مورد پذیرش و یا رد گوگل قرار نگرفته‌اند. نقش اصلی سئو کلاه خاکستری این است که معمولا تکنیک ها و روش هایی را به کار می‌برد که معتبر و استاندارد نیستند ولی محدودیتی هم برای استفاده از آن‌ها اعمال نشده است و این عمل به گونه‌‌ای انجام می‌شود که ریسک کمتری به همراه داشته و نتیجه‌ی منفی به بار نیاورد. به عبارت دیگر باید گفت که روش کلاه خاکستری تا زمانی که لو نرود و یا از سوی گوگل منسوخ نشود، مثبت و اثربخش خواهد بود.

نکته‌ی قابل ذکر در استفاده از این روش این است که مانند روش کلاه سیاه، در مدت زمانی بسیار کوتاه به نتیجه‌ی مثبت می‌رسد ولی روش مطمئنی نبوده و ریسک زیادی به همراه دارد و در صورت انجام غیر اصولی آن، روند فعالیت سایت با مشکلات عدیده ای مواجه خواهد شد. این روش نیاز به تخصص و تجربه دارد و تنها سئوکاران حرفه‌ای قادر به انجام آن هستند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *